Deutsch
Germany.ruФорумы → Архив Досок→ Здоровье

агорофобия и паническая атака.

10.01.08 19:42
Re: агорофобия и паническая атака.
 
nsb местный житель
nsb
В ответ на:
читать 90 Псалом

Согласна на 200%. Только хочу дополнить, что лучше выучить, зазубрить, чтобы сам крутился в мозгу, как лента, НО НА ЦЕРКОВНО-СЛАВЯНСКОМ ЯЗЫКЕ. Воздействие будет сильнее, там певучесть речи. Ведь, примерно, 200 лет назад русские "пели". Ритм 90 Псалома напоминает, если вслушаться, ритм ручья. Почти, как у Лермонтова:-"Когда студеный ключ играет по оврагу и, погружая мысль в какой-то странный сон, лепечет мне таинственную сагу про мирный край, откуда мчится он".
Где-то до 70 годов прошлого века (20-го) я еще слышала такую "речь-пение" в заречье Оки, места довольно глухие.
Живый в помощи Вышняго, в крове Бога Небеснаго водворится.
Речет Господеви: Заступник мой еси и Прибежище мое, Бог мой, и уповаю на Него.
Яко Той избавит тя от сети ловчи, и от словесе мятежна, плещма Своима осенит тя, и под криле Его надеешися: оружием обьщет тя истина Его.
Не убойшися от страха нощнаго, от стрелы летящия во дни, от вещи во тьме преходящия, от сряща, и беса полуденнаго.
Падет от страны твоей тысяща, и тьма одесную тебе, к тебе же не приближится, обаче очима твойма смотриши, и воздаяние грешников узриши.
Яко Ты, Господи, упование мое, Вышняго положил еси прибежище твое.
Не прийдет к тебе зло, и рана не приближится телеси твоему, яко Ангелом Своим заповесть о тебе, сохранити тя во всех путех твоих. На руках возмут тя, да не когда преткнеши о камень ногу твою, на аспида и василиска наступиши, и попереши льва и змия.
Яко на Мя упова, и избавлю и: покрыю и, яко позна имя Мое.
Воззовет ко Мне, и услышу его: с ним есмь в скорби, изму его, и прославлю его, долготою дней исполню его, и явлю ему спасение Мое.
Аминь.

 

Перейти на